Jak walczyć z łupieżem?

Jak walczyć z łupieżem?

Wśród przyczyn powstawania łupieżu najczęściej wymienia się zakażenie grzybem drożdżopodobnym z rodziny Malassezia oraz nieprawidłowe rogowacenie naskórka.


Podstawowe znaczenie w zwalczaniu łupieżu ma stosowanie preparatów miejscowych. Rozwój nowej generacji środków przeciwłupieżowych koncentruje się obecnie na tworzeniu preparatów przeciwgrzybiczych, działających na Malassezia furfur.

Ponieważ stanowi temu towarzyszy często świąd i podrażnienie skóry głowy, nowoczesny szampon przeciwłupieżowy, oprócz działania przeciwgrzybiczego, powinien również posiadać działanie wspomagające usuwanie martwych komórek naskórka (keratolityczne), łagodzące podrażnienia oraz pielęgnujące skórę głowy.
Dlatego według wytycznych towarzystw naukowych w zwalczaniu łupieżu zaleca się stosowanie cyklopiroksolaminy, która oprócz działania grzybobójczego, posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Nowoczesny szampon przeciwłupieżowy, poza zwalczaniem przyczyn i objawów łupieżu, powinien również posiadać właściwości pielęgnujące, poprawiające nawilżenie i odżywienie skóry głowy.

W jaki sposób Pirolam szampon pomaga zwalczyć łupież?

Z badań dermatologicznych wynika, że Pirolam szampon szybko i skutecznie likwiduje przyczyny i objawy łupieżu dzięki zawartości cyklopiroksolaminy, która oprócz niwelowania czynnika infekcyjnego, działa także przeciwzapalnie. Dodatkowe składniki sprawiają, że włosy stają się nawilżone, odżywione, jedwabiste i pełne blasku.

Badania wykazały nie tylko pozytywny wpływ Pirolamu na proces zwalczania i zapobiegania nawrotom łupieżu, łojotoku oraz towarzyszącego im świądu skóry, ale także jego bardzo dobre efekty pielęgnacyjne.


Oceniono, że szampon jest praktyczny, wydajny i ma odpowiednie właściwości myjące. Włosy są puszyste, zyskują zdrowy wygląd, łatwo się rozczesują i układają. Badania aparaturowe potwierdziły, że regularne stosowanie szamponu Pirolam poprawia nawilżenie oraz normalizuje pH skóry owłosionej głowy.

Pirolam szampon zwalcza łupież, dba o włosy

Pirolam szampon nie tylko skutecznie likwiduje przyczyny i objawy łupieżu, ale także dba o Twoje włosy. W jaki sposób?

Pirolam szampon oprócz cyklopiroksolaminy zawiera również witaminy A i E. Witamina A odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie komórek skóry. Reguluje procesy keratynizacji (rogowacenia) naskórka, ogranicza jego złuszczanie i szorstkość, a przede wszystkim uczestniczy w prawidłowym wzroście włosów. Witamina E, tzw. witamina młodości, reguluje poziom nawilżenia włosa oraz posiada działanie przeciwzapalne.

Dzięki tym dodatkowym substancjom włosy stają się nawilżone, odżywione, jedwabiste i pełne blasku.

Produkt dostępny wyłącznie w aptekach

Na rynku znajduje się obecnie bardzo dużo produktów przeznaczonych do walki z łupieżem. Osoby dotknięte tym problemem mogą wybierać między szamponem dostępnym w sklepie a tym z apteki.

Szampony z zawartością substancji przeciwgrzybiczych działają bezpośrednio na przyczynę łupieżu - grzyby z rodziny Mallassezia. Likwidują zatem nie tylko objawy łupieżu, ale przede wszystkim jego przyczynę. Nie jesteś skazany na stosowanie szamponów przeciwłupieżowych cały czas. Dodatkowo w aptece możesz liczyć na poradę farmaceuty.

Pirolam szampon z cyklopiroksolaminą dostępny jest tylko w aptekach.

 

 

Poznaj produkty Pirolam