do góry

Zwalczanie łupieżu

Jak walczyć z łupieżem?

Wśród przyczyn powstawania łupieżu najczęściej bierze się pod uwagę zakażenie grzybem drożdżopodobnym z rodziny Malassezia oraz nieprawidłowe rogowacenie naskórka.

Podstawową rolę w zwalczaniu łupieżu pełni stosowanie preparatów miejscowych. Rozwój nowej generacji środków przeciwłupieżowych koncentruje się obecnie na tworzeniu preparatów przeciwgrzybiczych, działających na Mallassezia furfur.

Ponieważ schorzeniu temu towarzyszy często świąd i podrażnienie skóry głowy, nowoczesny szampon przeciwłupieżowy oprócz działania przeciwgrzybiczego powinien również posiadać działanie wspomagające usuwanie martwych komórek naskórka (keratolityczne), łagodzące podrażnienia oraz pielęgnujące skórę głowy.

Dlatego według wytycznych Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego w zwalczaniu łupieżu zaleca się stosowanie cyklopiroksolaminy, która oprócz działania grzybobójczego, posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Nowoczesny szampon przeciwłupieżowy, poza zwalczaniem przyczyn i objawów łupieżu, powinien również posiadać właściwości pielęgnujące, poprawiające nawilżenie i odżywienie skóry głowy.

W jaki sposób Pirolam szampon pomaga zwalczyć łupież?

Z badań dermatologicznych wynika, że Pirolam szampon szybko i skutecznie likwiduje przyczyny i objawy łupieżu dzięki zawartej cyklopiroksolaminie, która oprócz działania na czynnik infekcyjny, działa przeciwzapalnie, a dodatkowe składniki sprawiają, że włosy stają się nawilżone, odżywione, jedwabiste i pełne blasku.

Badania wykazały nie tylko pozytywny wpływ Pirolamu na proces zwalczania i zapobiegania nawrotom łupieżu, łojotoku oraz towarzyszącego im świądu skóry, ale także jego bardzo dobre efekty pielęgnacyjne.

Oceniono, że szampon jest praktyczny, wydajny i ma odpowiednie właściwości myjące. Włosy są puszyste, mają zdrowy wygląd, łatwo się rozczesują i układają. Badania aparaturowe wykazały, że regularne stosowanie szamponu Pirolam poprawia nawilżenie oraz normalizuje pH skóry owłosionej głowy.

Pirolam szampon
zwalcza łupież, dba o włosy

Pirolam szampon nie tylko skutecznie likwiduje przyczyny i objawy łupieżu, ale także dba o Twoje włosy. W jaki sposób?

Pirolam szampon oprócz cyklopiroksolaminy zawiera również witaminy A i E. Witamina A odgrywa znaczącą rolę w metabolizmie komórek skóry. Reguluje procesy keratynizacji (rogowacenia) naskórka, ogranicza jego złuszczanie i szorstkość, a przede wszystkim uczestniczy w prawidłowym wzroście włosów.

Dzięki tym dodatkowym substancjom włosy stają się nawilżone, odżywione, jedwabiste i pełne blasku.

Produkt dostępny
wyłącznie w aptekach

Na rynku znajduje się obecnie bardzo dużo produktów stosowanych do walki z łupieżem. Osoby dotknięte tym problemem mogą wybierać między szamponem dostępnym w sklepie, a tym z apteki.

Szampony dostępne w aptece zawierają przeciwgrzybicze substancje czynne, działające bezpośrednio na grzyby rodziny Mallassezia, będące przyczyną łupieżu. Likwidują zatem nie tylko objawy łupieżu, ale przede wszystkim jego przyczynę. Nie jesteś skazany na stosowanie szamponów przeciwłupieżowych cały czas. Dodatkowo w aptece możesz liczyć na poradę farmaceuty.

Pirolam szampon z cyklopiroksolaminą dostępny jest tylko w aptekach.

Gdzie kupić?
Łupież i jego objawy Strona główna